Управління УСП у Вінницькій області

 

На дорогах з’явилися рятувальники
На дорогах з’явилися рятувальники
15.10.2009, 10:03

Волонтери регулюють рух і надають першу допомогу. Міцні хлопці в чорних комбінезонах їздять містом на яскраво-червоних мотоциклах. На перший погляд, схоже на міліцейський патруль. Але варто придивитися і помічаєш на куртках червоні хрести з абревіатурою УСП: Українська служба порятунку.
«Це зовсім новий підрозділ, якому в країні немає аналогів, — стверджує голова УСП Павло Диба. — Ми прагнемо знизити травматизм на дорогах і рятуємо потерпілих».
Мотоцикл як засіб пересування вибрали недарма. Завдяки маневреності й швидкості на ньому можна оперативно добиратися до будь-якого місця Києва. А головне — йому не страшні пробки.
«Надавши долікарняну допомогу, наші хлопці обгороджують місце ДТП, — продовжує Павло Диба. — Крім того, вони вміють регулювати й відновлювати рух після аварії. Інформацію про транспортну ситуацію ми одержуємо завдяки співробітництву з міліцією й ДАІ».
Кожний волонтер пройшов спеціальний курс з реагування на надзвичайні ситуації при Академії УСП, а також курси парамедиків при Українському науково-практичному центрі екстреної медицини й медицини катастроф. Кожен з рятувальників має третю категорію парамедика, — пише газета «Комсомольська правда в Україні».
Для порівняння: за кордоном подібні фахівці працюють на станціях «Швидкої допомоги».
«Рішення про створення патруля прийняли в червні цього року, — пояснюють у Службі порятунку. — Перші дві бригади мотоциклістів з’явилися в Дарницькому районі. Сьогодні їх уже 10. Згодом на нас звернули увагу в Одесі, Харкові, Донецьку, Ужгороді, Вінниці. Можливо, наша географія незабаром розшириться».
У складі організації 4300 чоловік. Більшість із них — ветерани МВС, МНС, Міністерства оборони, РНБО. Служба співробітничає із Секретаріатом Президента, Генпрокуратурою, Інститутом проблем національної безпеки України, Верховною Радою, Міністерством транспорту, МВС та іншими. Не виключено, що на наших очах народжується справжня європейська служба порятунку, що працює в усьому світі й до якої ми так довго прагнули.


Создан 09 ноя 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником